A Weörös Sándor Színház csatlakozott az Európai Színházi Konvencióhoz (ETC)
Szombathely pályázik a 2023-as Európa Kulturális Fővárosa címre és a Weöres Sándor Színház támogatja a város ezen törekvését. A hazai és a nemzetközi színházi életben igyekszik bővíteni szakmai kapcsolatait.
A jelenlegi tagságot huszonöt különböző ország több mint negyven színháza, kulturális intézménye alkotja. Többségük – hasonlóan a Weöres Sándor Színházhoz – feltörekvő, tevékeny társulat, akik nem fővárosi (nemzeti) színházak, hanem kisebb városok műhelyei. Ennek megfelelően – bár működési szerkezetük országspecifikusan eltérő – szellemiségük hasonló a miénkhez, és mind arra törekszenek, hogy minél több határokon átnyúló projektet hozzanak létre.
A tagság számos előnnyel jár, az első és legfontosabb hozadéka az azonnali kapcsolatteremtés a tagszínházak között. A tagok aktív részvételével nemzetközi együttműködések, új projektek jönnek létre, részben az ETC által biztosított forrásokból, uniós támogatásokból, a tagszínházak saját erőforrásaiból.
A konvenció által szervezett workshopok a színház minden területére kiterjednek, modern, különleges, színházi formákkal kísérleteznek, új közönségszervezési utakat kutatnak, a színház digitális megjelenési lehetőségeire kínálnak alternatívákat. Cél: a digitális kor kérdéseire a megfelelő színházi válasz megtalálása. Támogatják a fiatal alkotók bemutatkozásának lehetőségét, lehetővé teszik csereprogramok, továbbképzések, alkotótáborok, szakmai utak megvalósítását.
A Weöres Sándor Színház az októberi, grúziai konferencián csatlakozott a Young Europe programhoz, amelynek keretében a színház egy kétéves együttműködés során tematikus, ifjúsági előadásokat hoz létre közösen a berlini Deutsches Theaterrel és az amsterdami De Toneelmakerij-al. A Young Europe program első fázisa 2015-ben komoly, szakmai elismerést kapott, így az ETC az Európai Kulturális Örökség Éve 2018, és az Európai Bizottság stratégiai kulturális hálózati partnere lett.