Utca-szak színház bemutatója
Egy fiatal független színházi társulat mutatkozik be októberben több helyszínen, Budapesten. A Simon Balázs rendező által alapított Utca-szak (utca színházi alkotók közössége), különleges előadást kínál rendhagyó helyszíneken. Filozófiája szerint kis falvak utcáin, városok terein, börtönökben, bevásárlóközpont forgatagában teremt színházat.
A Magyarország hősei produkció rendezője az európai hírű olasz Eleonora Fuser.
Akik az előadásokon túl kíváncsiak az Utca-szak létrejöttének részleteire, kulisszatitkaira és arra, hogy milyen színt képvisel a hazai független színházi társulatok között, azok október 19-én a Krétakör Bázison sorra kerülő szakmai találkozón kaphatnak választ kérdéseikre. A találkozón részt vesz Simon Balázs társulatvezető, Eleonora Fuser rendező és a társulat néhány tagja. A rendezvényen filmbejátszásokból ismerkedhetnek meg az Utca-szak eddigi tevékenységével. Az est moderátora és házigazdája: Gáspár Máté.
Magyarország hősei
A tragikomikus játék a magyar történelem hőseit idézi meg a commedia dell’ arte formanyelvével élve, Laura Boato és Eleonora Fuser ötletéből Török Tamara ajánlatai és az Utca-szak improvizációi alapján.
Rendező-Eleonora Fuser
Maszkok-Stefano Perocco , Koreográfia-Horváth Zsófia, Produkciós és társulati vezető–Simon Balázs, Dramaturg: Török Tamara
Az Utca-szak két éve szövetkezett arra, hogy előadásaikkal megszólítsák a peremvidékeken a szociálisan vagy kulturálisan hátrányos helyzetben lévőket, a színháztól elzárt, vagy elzárkozó embereket is.
Előadásaik nem helyhez kötöttek, nincsenek díszletek, kellékek is alig, így a hagyományos színházi kapaszkodók teljes elhagyása, erősen megdolgoztatja az absztrakciós képességét a nézőknek, befogadóknak
A bevásárlóközpont olyan helyszín, ahol eltűnik saját és nemzeti történelmünk. Minden fogyasztó lény egyformán globalizálódik. Azzal, hogy a magyar történelem hőseit az
Utca-szak beviszi a plázába, ezt a korunkra érvényes rendet szeretné felforgatni, megtörni egy pillanatra, hogy a nézők az esemény hatására érezzenek, emlékezzenek, és ha csak rövid időre is, de szembesüljenek saját kultúrájukkal.
„A Magyarország hősei című előadásban a Hősök tere hatalmas szobrai által ihletett maszkokat fogunk használni. Megpróbáljuk a magyar viszonyokban lévő ellentmondást, a nagy eseményekkel teli múltat, a mitikus figurák hatalmasra növesztett képét bemutatni és firtatjuk helyüket a mai magyar társadalmi valóságban.” /Eleonora Fuser – rendező/
Születőben van egy előadás, amely jótékonyan sokféle. A különféle stílusokat és műfajokat talán szintetizálja az egységes keresés, amely a valóság és a legenda közötti átjárót kutatja, a magyar történelem első felének eseményeivel játszadozva.
Az előadásban részt vesz közel húsz, a legkülönfélébb háttérrel rendelkező túlnyomórészt fiatal színész akikről egy dolog egészen biztosan elmondható (azon felül, hogy már sok köztük nagyszerű), még nem azért dolgoznak, hogy ebből gazdagodjanak meg.
Első ingyenesen megtekinthető kísérleti előadások:
október 17. 11 óra és október 22-én 15óra Millenáris,
október 18. 11 és 16.30 óra Duna Plaza,
október 24. 11 óra Hősök tere az emlékmű mögött
(esőnap: okt.25. 11 óra )
október 25. 16 óra Csepel Plaza