Térszínház hírei
Elkezdtük az év műhelymunkáját Benkő Atila Téli esték című, hét jelentetből álló lírai darabjával. Benne a múlt, a jelen, a képzelet és a markunkból porszemként kicsorgó valóság mosolyog vissza ránk keserűen.
Benkő Attila 1942-ben született Budapesten. Az ELTE magyar-könyvtár szakán végzett, majd rövid tanárkodás után 20 évig a Tankönyvkiadó felelős szerkesztője volt.Weöres Sándor mutatta be 1973-ban az Élet és Irodalomban. Első verseskötetével Köszönet a kulcsokért címmel 1975-ben jelentkezett. Gyerekeknek írt verseskötete Madarak a futbalpályán, prózai kötete Hajdánia címmel jelent meg. 1999-ben adta közre válogatott verseit A Duna-partról címmel. Ez a kötet a Térszínházban került bemutatásra.
Január 22-én, a Magyar Kultúra Napján 20 órakor Mrozek Vatzlav című darabját játsszuk, ezzel is jelezvén Mrozek egyetemességét és jelenvalóságát: időszerűségét. A mi kis demokráciánk groteszk tükre néz vissza ránk a főhős, Vatzlav történetében.
A MAGYAR KULTÚRA NAPJA JANUÁR 22!
Ezen a napon -a tavalyi évhez hasonlóan- átadjuk a leghűségesebb nézőnknek és segítőinknek a Térszínház tiszteletbeli tagja címet. Az elmúlt évben tizen kapták meg ezt az oklevelet. Köztük Hegedős László, a Térszínház tiszteletbeli tagja, munkatársunk, akihez több évtizedes barátság fűzött minket, már csak szellemében, lelkében van jelen, mert földi valójától 2007. decemberében el kellett búcsúznunk. Itt küzöljük egyik utolsó versét.
Cantata
Uram,
köszönöm, hogy engedted látnom
teremtett világod,
az özönlő felhőt, a kibukkanó napot,
a hűvös estét, a frissítő hajnalt,
a nyíló virágot.
Köszönöm, hogy engedted látnom
az épített világot,
ropogó lobogását a szellemnek,
a teremtmény égő akarását,
a cantata profanát.
Köszönöm, hogy engedted hallanom
az örök zenét, a húsvéti hallelluját
s a mámoros reményt,
a kilencedik szimfóniát.
Uram,
engedd majd látnom
a fenséges fényt,
az örök világosságot.