Két bemutató a Tomcsa Sándor Színházban
A május 17-24 között zajló XVII. Hargita Megyei Napok keretén belül három előadást is játszik a társulat két helyszínen. Az öreg király hagyatéka című álmokból szőt bábjátékát az Udvarhely Bábműhely május 20-án, csütörtökön 10 és 12 órától játssza a székelykeresztúri Művelődési Házban. Farkaslakán május 21-én, pénteken 11 órától láthatják a bukovinai székely népmesékből Szabó Attila rendő által írt kicsiket és nagyokat egyaránt megszólító előadást.
Május 17-én, kerül színre a teátrum első színházi nevelési előadása a Vérszirom. A 9-12 osztályos korosztályt megszólító a közösség erejéről szóló előadást Meszlényi-Bodnár Zoltán rendezi. A budapesti színházi neveléssel foglalkozó módszertani műhellyel, a Nyitott Körrel kialakított együttműködés részeként létrejövő előadás célja annak tudatosítása, hogyan hat ránk a környezetünk, egy közösség, vagy akár egyetlen ember – az egészen apró és jelentéktelen dolgoktól a nagy, akár sorsfordító eseményekig. A kamaszok világnak aktuális problémát boncolgató és azt feldolgozó valamint a diákokat együttjátszásra késztető produkciót, szervezett közönségnek.
A két alkalommal már halasztásra került Alekszandr Nyikolajevics Osztrovszkij Vihar című művének bemutatóját május 22-én viszi színre a társulat. A Botos Bálint rendezte sajátságos költői nyelvezettel bíró előadás igencsak aktuális kérdéseket feszeget. Mihez kezdünk, ha egy minket, vagy a családunkat fenyegető veszéllyel kell szembenéznünk? A bezártságot, a megaláztatások sorát vajon mennyire és milyen mértékben bírjuk? Mi segíthet ennek túlélésében: az ábrándozás, a hit? Szerelem nélkül lehet vagy érdemes élni? Milyen viszonyunk van a tudományhoz?
„Vihar kint és bent. Egy olyan világ tárul a szemünk elé, mely könyörtelen, nem kedveskedik, nem hiteget, melyben ismerős élethelyzetekkel, emberi problémáinkkal, a városi ember lényegi igazságával nézhetünk szembe.” – áll az előadás színlapjában.
Az erős társadalomkritikai vonással rendelkező produkció látványvilágának megteremtése Bajkó Blanka Alíz m.v. munkája, koreográfusa Bordás Attila m.v.. A színház művészei közül Albert Orsolya, Barabás Árpád, Dunkler Róbert, Esti Norbert, Fincziski Andrea, Jakab Tamás, László Kata, Lukács Emőke, Nagy Xénia-Abigél, Pál Attila, Szűcs- Olcsváry Gellért és Tóth Árpád valamint Dunkler Helka Panna m.v. játszik az előadásban.