Két mesejátékot mutat be a Harag György Társulat
Az egyfelvonásos mesedarab szövegét Thorbjörn Egner norvég ifjúsági író meséje alapján maga a rendező, Buzogány Béla írta. A vidám történet szereplői Bogár Barbara, Rappert-Vencz Gábor, Sándor Anna, Péter Attila Zsolt, és meghívott vendégként bemutatkozik a szintén magyarországi Baksa András színész is. Az előadás zenéjét Thorbjörn nyomán Turcsán András írta és hangszerelte, zenei vezetőként Kiss Ági működött közre a produkció létrehozásában, asszisztensként pedig Tamás Ágnes segítette a rendezőt, aki az ügyelői és súgói feladatköröket is ellátja.
Szintén a fiatal korosztály számára vitt színpadra előadást Nagy Orbán A szeretet malma címmel, amely szövege magyar népmeséken alapul, a végleges történetet pedig Benedek Zsolt dramaturg, Nagy Orbán rendező, Végh Balázs rendezőasszisztens és a munkafolyamat során a teljes alkotócsapat formálta színpadi előadássá. A bábtagozatot is megmozgató produkcióban látható török és magyar malom szereplői: Bodea Tibor, Gaál Gyula, László Zita, Bandura Emese, Poszet Nándor, Nagy Anikó, Bándi Johanna, Gál Ágnes, Marosszéki Tamás, Nagy Tamás, Bandura Tibor és Varga Sándor. A mesélő feladatát maga a rendező, Nagy Orbán látja el.
Az előadás díszletét és jelmezeit Nagy Anikó tervezte, koreográfusa pedig Gabriela Tănase volt. Az előadás súgója és ügyelője Fábry Zoltán. Az előadás bemutatójára 2015. április 2-án, 10 órakor kerül sor a szatmárnémeti Szakszervezetek Művelődési Házának nagyszínpadán.
Valamikor, az időtlen messzeségben török malom és magyar malom vígan őrölte a becseiek búzáját a Tiszánál, mígnem egyszer a két molnár halálosan össze nem veszett, és ellenségeskedésük meg nem keserítette a falusiak életét. Civakodásuknak egy idegen had megjelenése vetett véget, amely elpusztította mindkettejük kenyéradó malmát. A végén természetesen minden jóra fordul, és kibékülnek, ám, hogy miként, arról meséljen az előadás.
Az előadásokra váltható belépőjegyekről további információk a színház Horea úti jegypénztárában kaphatók hétköznap 10 és 17 óra között, valamint előadások előtt egy órával a Szakszervezetek Művelődési Házának előterében; illetve a 0261-712106-os telefonszámon, vagy a szervezes@harag.eu e-mailcímen.