Oszvald Marika születésnapi jutalomjátéka az Erkel Színházban
Az Erkel Színházban április 30-án Oszvald Marika főszereplése mellett az ő jutalomjátékaként kerül bemutatásra Huszka Jenő és Szilágyi László Sissi a Magyar Királynő című operettje!
Nem mindennapi alkalomnak lehet tanúja az Erkel Színház közönsége a Monarchia Operett társulatának az április 30-i előadásán. A Sissi, a magyar királyné című operett önmagában emlékezetes darab, de Oszvald Marika dupla jutalomjátéka is egyben; a művésznő itt ünnepli születésnapját és az Operett Színháznál töltött pályájának 50. évfordulóját.
Az ünnepi alkalom mellé további különleges programelemek színesítik az estét. A produkció után Somogyi Szilárd, Nádasdy-díjas rendező köszönti Oszvald Marikát a színpadon és fontos, az operett műfaját érintő bejelentést tesz,. Peller Károly , Szendy Szilvi és Kerényi Miklós Máté egy személyre szóló dallal lepik meg az ünnepeltet, Oszvald Marika pedig egy ritkaságnak minősülő Huszka számon keresztül még közös daltanulásra is invitálja a nézőket.
A Sissi, a magyar királyné a Monarchia Operett előadásában lesz látható. A kétfelvonásos produkció az Osztrák-Magyar monarchia történelmének egyik legizgalmasabb, magyar vonatkozású szerelmi történetét meséli el, ami a volt szabadságharcos gróf Andrássy Gyula és Erzsébet királyné között szövődött a politika viharos időszakában, és aminek a legújabb német filmes Sissi feldogozások is komoly figyelmet szentelnek.
Szívből jövő dallamok, bravúros táncok, sok nevetés és komoly gondolatok, gyönyörű korhű jelmezek és érdekes díszletek jellemzik a játékot. A darabban sokak számára ismerős megzenésített Petőfi versek csendülnek föl, (Szeptember végén, Szabadság, szerelem, Szegény magyar nép), illetve ebben a műben hallhatjuk eredeti környezetükben Huszka Jenő olyan közismert dalait, mint a „Délibábos Hortobágyon” és a „Rózsám, viruló kis rózsám” című szerzeményeket.
Sissi szerepében Denk Viktóriát láthatjuk, gróf Andrássy Gyula alakját Árvai Dániel kelti életre, a szereplők között találjuk Peller Károlyt és Kerényi Miklós Mátét, míg a dupla jubileumot ünneplő Oszvald Marika az egész játékot bonyolító Waldeck grófnőként kápráztatja el a nagyérdeműt.